Svet-Stranek.cz
Čistá krystalická stolní sůl - Koupelová sůl a solné mýdlo - SOLANKA léčebné účinky soli

KOUPEL V KRYSTALICKÉ SOLANCE:Čistá krystalická stolní sůl - Koupelová sůl a solné mýdlo - SOLANKA léčebné účinky soli

KOUPEL V KRYSTALICKÉ SOLANCE

KOUPEL V KRYSTALICKÉ SOLANCE

je vhodným doplňkem péče o tělo. K přípravě koupelové solanky jsou nejlepší drobně nadrcené valounky přírodní krystalické soli.

• vede k vyrovnanému a přirozenému pH pokožky
• pomáhá udržovat vlhkost pokožky
• probouzí vlastní léčivou sílu těla
• dodává koloidní minerály a posiluje tělo
• přináší nejvyšší stupeň uvolnění

Tato koupel má mimořádně silné relaxační účinky (blíží se stavu embrya v plodové vodě) a je nutné si po ní ještě alespoň hodinu odpočinout na lůžku. Po této koupeli většina lidí zažívá omlazující účinky.

NÁVOD NA KOUPEL:

koupel připravíme tak, že do natékající vany vysypeme krystalickou sůl a natékající vodu napustíme o teplotě 37° C. Teplota vody 37° C je důležitá, neboť chladnější voda odčerpává z těla energii, teplejší může navodit pocit těžkosti a únavy. Délka koupele je 30 min až 1 hodina.

Podle požadovaných účinků zvolíme množství soli:

pro lidi s lupenkou a nebo jinými kožními či zdravotními obtížemi je lepší menší koncentrace cca 1 až 2 polévkové lžíce. Také pokud chcete tuto koupel provádět na denní bázi je vhodné toto množství

více očistné účinky koupele získáme tzv. osmózovým efektem. K tomu je zapotřebí vyšší koncentrace solného roztoku, na 1 vanu (100 – 120l) cca 1 kg soli. Při osmóze tělo uvolňuje škodlivé látky do koupele a současně kůží vstřebává minerální látky ze solanky. Tento proces podporuje odkyselení těla.

PLEŤOVÝ PEELING

Na pleťový peeling použijte jemně mletou koupelovou sůl.

Použití: malé množství soli v dlani smíchejte s potřebným množstvím vody nebo mýdlové vody. Nanášejte na mokrou pleť! Jemně, krouživými pohyby promasírujte, nechte chvilku působit a poté důkladně opláchněte.

TĚLESNÝ PEELING

Na tělesný peeling použijte jemně mletou koupelovou sůl, pro dosažení většího brusného účinku můžete přimíchat mletou jídelní sůl, která je malinko hrubší.

Použití: malé množství soli v dlani smíchejte s potřebným množstvím vody nebo mýdlové vody. Nanášejte na mokrou kůži! Jemně, krouživými pohyby promasírujte, nechte chvilku působit a poté důkladně opláchněte.

Solno-olejová směs:

Tělesný peeling v kombinaci soli a oleje je ideální k vyloučení jedů. Přitom docílíte pročišťujících účinků, které byste jinak docílili několika denním léčivým půstem. Solno-olejovou směs si můžete vyrobit samy:

• Dejte 50g zrnité krystalické soli, 45g oleje z makadamských ořechů a 5g přírodního éterického levandulového oleje do misky a vše promíchejte.
• Lehněte si na lněné prostěradlo nebo na velký froté ručník a nechte se po celém těle touto směsí natřít. Před každým nanášením musí být směs vždy lžící znovu promíchána.
• Zabalte se do prostěradla přikryjte se dekou a nechte peeling minimálně půl hodiny působit. Přitom vzniká příjemné teplo, protože vaše buňky začnou pracovat.
• Poté omyjte sůl vlažnou vodou a jemně pokožku ručníkem osušte ale příliš netřete.

ZDROJ: Cereus s.r.o.
www.cereus.cz