Svet-Stranek.cz
Čistá krystalická stolní sůl - Koupelová sůl a solné mýdlo - SOLANKA léčebné účinky soli

Léčivé účinky Solanky:Čistá krystalická stolní sůl - Koupelová sůl a solné mýdlo - SOLANKA léčebné účinky soli

Léčivé účinky Solanky

SOLANKA – ŽIVOTNÍ SYMBIÓZA

Směs vody a soli tzv. SOLANKA je prapolévka života a flexibilní fyzický reprezentant čisté sluneční nebo-li světelné energie. Ne nadarmo pochází slovo “SOL” z latiny a znamená “slunce”, neboť solanka není nic jiného než tekuté zhmotnění slunečního světla. Solanka znamená tolik jako “ tekuté sluneční světlo” nebo zkapalněná světelná energie. Při spojení vody a soli se obklopí pozitivní ionty soli negativními ionty vodních molekul a negativní ionty soli pozitivně polarizovanými částicemi vodních molekul. Ionty jsou hydratizovány přitom se změní geometrická struktura vody a soli. Přitom vznikne něco úplně jiného, třetí dimenze – voda už není vodou a sůl už není solí. Krystalická struktura soli jako solanky působí tak silně, že její frekvenční vzor přetrvává až 24 hodin v našem těle. Solankou zprostředkujeme přesně ten frekvenční vzor, který našemu tělu v nemoci chybí. Důležitá je kvalita soli, z které solanku připravujeme. Vypijte každé ráno na lačný žaludek malou čajovou lžičku solanky smíchanou se sklenicí přírodní pramenité vody. Nezáleží tolik na množství jako na pravidelnosti. Z biochemického hlediska je během několika minut povzbuzena funkce žaludku a střev (peristaltika). Toto opět povzbudí trávení a látkovou výměnu. Zvyšuje elektrolytickou hladinu, tudíž se zlepší vodivost v těle a to se pozitivně projeví na krevním oběhu. Díky soli může proud opět téci.

SOLANKA PRO VYROVNANOU HLADINU KYSELIN A ZÁSAD V TĚLE

Solanka je vynikající prostředek na vyrovnání hladiny kyselin a zásad v těle. Solankou jsou vyplavovány z našeho těla těžké kovy jako rtuť, olovo, arsen, amalgam a vodní kámen. Krystalická sůl má schopnost rozbourávat molekulární sloučeniny. Jednoduchý příklad by vám to měl objasnit: Dejte do vaší varné konvice, která je zanesena vodním kamenem zhruba 26% roztok solanky zředěný vodou, krátce povařte a uvidíte jak se vodní kámen opět uvolňuje. Tento postup je jednoduchá chemicko fyzikální reakce. Silnou strukturizací a ionálním účinkem krystalické soli jsou v solance rozbourávány molekulární sloučeniny a prvky jsou jednotlivě hydratizovány. Dopřejte svému tělu také očišťovací kůru a zbavte cévy usazenin, vylučte těžké kovy a jiné nečistoty. Aby tělo mohlo tyto látky odbourat musejí opět projít látkovou výměnou. Dokonce i vůbec nebo těžko odbouratelné živočišné bílkoviny jsou díky silné strukturální tvorbě krystalické soli v krvi opět zesíleně vylučovány močí.

PRVOTNÍ ZHORŠENÍ PŘI PROČIŠŤOVÁNÍ

Krystalickou solí je stávající příznak a také nepociťovaný ale už latentně přítomný příznak díky přísunu energie důsledně prožíván. Tento proces je často provázen prvotním zhoršením jako to známe z homeopatie a to tam, kde máte nejslabší orgán nebo nemocí zasažené místo. Při revmatických onemocněních jako je dna, artritida nebo artróza, tedy tam, kde se již vytvořili krystaly byste měli měsíce pravidelně pít solanku. Časem začne organismus usazeniny rozbourávat a znovu budou vyloučeny látkovou výměnou. To samé platí pro ledvinové a žlučové kameny. Jsou-li kameny rozbourávány a vylučovány působením krystalické struktury je to někdy provázeno bolestivými kolikami. Ale tělo dokázalo vlastní silou – bez operace – se zbavit kamenů.

Neboť tělo solankou dostává dostatek energie, aby se regenerovalo, rytmicky se úročišťuje. To se děje často nárazově. Pro užívajícího nebo pacienta je rytmické pročišťování nepříjemné, ale tělo je schopno tímto způsobem se zbavovat všech nečistot a jedovatých látek, které do něj nepatří.

Pokud se špatným stravováním ve střevech nashromáždilo moc nebo větší množství kvasivých a hnilobných látek, může se stát, že solanka zapůsobí průjmově. V takovémto případě, i když je průjem nepříjemný, ho můžeme označit za pozitivní. Nenastává nic jiného než nutně potřebné pročištění střev.

PŘÍPRAVA SOLANKY

Vložte jeden nebo více solných krystalů do malé zavíratelné nádoby, např. prázdné důkladně umyté sklenice od marmelády nebo do zavařovací sklenice. Naplňte sklenici kvalitní pramenitou vodou, aby byly krystaly ponořeny. Zhruba po hodině se krystaly natolik rozpustí, že vznikne 26% nasycená krystalická solanka k použití. Zjistíte, že se solné krystaly již dále nerozpouští. Teprve až opět přidáte vodu a tím zředíte koncentraci roztoku začnou se solné krystaly opět rozpouštět až do té doby než opět nastane nasycení solanky, které je dosaženo cca při 26%. Dokud jsou solné krystaly ve sklenici máte záruku, že je krystalická solanka nasycená. Z ní můžete denně odebrat požadované množství.

Solanku můžete vždy dolévat vodou dokud se solné krystaly úplně nerozpustí. Po rozpuštění všech krystalů odeberete další solanku až po přidání dalšího solného krystalu, aby byla zaručená 26% koncentrace solanky. Solanka nepoža-duje žádné zvláštní skladování, neboť je nekonečně trvanlivá. Ani bakterie viry nebo plísně nemají šanci se v solance množit. Jedná se tedy o sterilní roztok. Takto vytvořená krystalická solanka je výchozí substance pro mnoho použití.

ZPŮSOBY POUŽITÍ NA PITÍ ČI KOUPEL

Solanku můžete vždy dolévat vodou dokud se solné krystaly úplně nerozpustí. Po rozpuštění všech krystalů odeberete další solanku až po přidání dalšího solného krystalu, aby byla zaručená 26% koncentrace solanky. Solanka nepožaduje žádné zvláštní skladování, neboť je nekonečně trvanlivá. Ani bakterie viry nebo plísně nemají šanci se v solance množit. Jedná se tedy o sterilní roztok. Takto vytvořená krystalická solanka je výchozí substance pro mnoho použití.

Návod na pití solankové kůry:

Vyjměte ze sklenice se 26% roztokem solanky 1 čajovou lžičku, dejte jí do hrníčku a dolejte kvalitní pramenitou vodou.

Takto zředěnou solanku pijte nejlépe každé ráno na lačno hned po probuzení. Tento proces můžete rozdělit na celý den. Dejte jednu lžičku solanky do 1 l vody a pijte po celý den postupně. Pro koho je takto odhleňovací proces příliš zatěžující pro tělo, ať začne užívat solankovou picí kůru pouze po kapkách místo po lžičkách. Je to individuální podle zažívání jednotlivce. U dětí a kojenců stačí pouze pár kapek. Čím méně slaně chutná roztok, tím méně komplikovanější je to pro děti k pití. Také stačí, když si kápnete pár kapek solanky do jídla.

Solanková koupel:

V protikladu k normální koupeli, při které je pokožce odebírána vlhkost se usazuje při solankové koupeli sůl ve vnější zrohovatělé vrstvě pokožky a váže zde vodu. Tímto zůstává přirozená ochranná vrstva pokožky zachována. Pokožka nevysychá. Proto jsou solankové koupele také velmi vhodné u suché pleti.

Čistící účinek 30 minutové solankové koupele odpovídá 3 dennímu očistnému půstu. Osmózou jsou jedovaté látky z těla předávány do koupelové vody a naopak jsou minerální látky ze solanky kůží přijímány. Solanková koupel výborně podporuje odkyselení našeho těla a vede k vyrovnané a přirozené pH - hodnotě pokožky.

Jak udělat solankovou koupel:

V obchodech jsou k dostání různé koupelové sole. Většina z nich je chemicky připravovaných a tak pozbývají na své přírodní celistvosti. Pro léčebné procesy a pro uvolnění byste si měli ke koupeli obstarat přírodní neupravovanou krystalickou sůl.

Na jednu solankovou koupel budete potřebovat 2 lžíce až 1 kg krystalické soli. Pro citlivou pokožku je vhodné začít menší koncentrací solného roztoku.

Vložte krystalickou sůl do vany a napusťte tolik vody, aby byla ponořena, zhruba po půl hodině se sůl rozpustí. Potom naplňte celou vanu vodou. Nepoužívejte při solankové koupeli žádné chemické a jiné přísady.

Dávejte pozor, aby teplota koupele byla přesně 37°C. Teplotu určitě přeměřte teploměrem. Při této teplotě nemusí tělo vydávat žádnou energii na vyrovnávání teplot. Kupodivu zůstává teplota během celé koupele skoro konstantní při 37°C, neboť struktura solankového roztoku je tak silná, že se molekuly pohybují jen v určitém rytmu.

POTÍRÁNÍ

Solankové potírání užíváme hlavně k ošetření kožních onemocnění, kožních zranění, bodnutí hmyzem, ale také při bolestech a zranění měkkých částí a kloubů, jako i k odkyselení. Solanková koncentrace je přitom závislá na jednotlivých potížích a nebo zda se jedná o otevřené poranění. Obecně můžeme říci čím hlouběji je defekt zakořeněn tím větší může být koncentrovanost solanky. Otevřené poranění ošetřujte pouze 1% solankovým roztokem tedy 1 gram krystalické soli na 100 ml vody. Při použití silnější koncentrace by otevřená rána pálila. Mimo jiné se doporučuje u otevřených poranění nepoužívat vodu z vodovodu, ale kvalitní pramenitou vodu bez bublinek. U neotevřených kožních potížích je možno solankovou koncentraci zvyšovat až na 8%.

Naražení, vyvrknutí, pohmožděniny a otoky mohou být potírány až 26% roztokem solanky. Také k ošetření bodnutí hmyzem nebo oparových puchýřcích se používá solankové potírání.

ÚSTNÍ A ZUBNÍ HYGIENA

Sůl je výborný prostředek pro ústní a zubní hygienu a zabraňuje tvorbě zubního kamene a kazu. Solí je vybudována neutrální ústní flóra, která léčí buď již stávající nemoci tak i chrání před novým onemocněním zubů a ústní dutiny a také přirozeně regeneruje zubní sklovinu.

Použití pro ústa a zuby:

• Čistěte si každé ráno zuby koncentrovanou solankou.
• Stlačujte jazykem solanku mezi zuby.
• Kloktejte solanku v puse. Po cca 3 min. solanku opět vyplivněte.

POUŽÍVÁNÍ PŘI TRÁVICÍCH POTÍŽÍCH

• pijte denně 1 čajovou lžičku solanky zředěnou dobrou pramenitou vodou.
• Pijte po celý den průběžně minimálně 2-3 litry živé, pramenité, nebublinkové vody s nízkým obsahem minerálů.

Při potížích jater a žlučníku nebo křečích v oblasti žaludku a střev přináší teplý solankový obklad úlevu:
• vytvořte z 50 až 100g soli a půl litru horké vody solný roztok. Ponořte do něj bavlněný šátek a přiložte ho po celé ploše bolavé oblasti. Převiňte potom ještě suchým ručníkem kolem břicha a 30 minut ponechejte působit v klidné poloze.

BALZÁM NA PLEŤ

Sůl je také vynikající prostředek na ošetření kožních onemocnění. Také klasická medicína používá u těžkých kožních onemocněních solnou terapii. Každý kdo má problémy s pletí, zná léčivé účinky moře, především u neurodermitidy a psoriosisu nebo-li lupence. Kůže je zrcadlo střev a také jako střeva je vylučovacím orgánem. Solankou dáte svému tělu šanci se pročišťovat jak zevnitř tak zvenku.

Zpočátku může dojít ke zhoršení pokožky a také k očistným průjmům. Po tomto očistném procesu je volná cesta ke zdravé pokožce.

NEURODERMATITIDA

• pijte každé ráno na lačno jednu čajovou lžičku solanky ředěnou v kvalitní pramenité vodě. U kojenců stačí pár kapek solanky v pramenité vodě.

• Pijte po celý den průběžně minimálně 2-3 litry živé, pramenité, nebublinkové vody s nízkým obsahem minerálů.

• K utišení svrbění se osvědčila solná koupel. Koncentrace soli v koupeli je v závislosti na stavu pokožky. Při otevřených ranách pokožky se doporučuje pouze 1% solný roztok, tzn. cca 1 kg soli na 100l vody. Do dětské vany se vejde zhruba 20 – 30l v tomto případě přidejte 200 – 300g soli.

• Při zhojení otevřených ran pokožky je možné solnou koupel zvýšit solný roztok až na 5%. Solná koupel neutišuje jen svědění, ale dodává pokožce také vlhkost a působí zároveň tišícím způsobem na vegetativní nervový systém.

• V akutním případě se koupejte v solné lázni 2x týdně. Když příznaky pominou postačí koupel 1 – 2x měsíčně.

AKNÉ, ZANÍCENÁ KOŽNÍ ONEMOCNĚNÍ

• pijte denně 1 čajovou lžičku solanky zředěnou dobrou pramenitou vodou

• Pijte po celý den průběžně minimálně 2-3 litry živé, pramenité, nebublinkové vody s nízkým obsahem minerálů.

• Naneste jednou denně koncentrovanou solanku na postižená místa na pokožce a nechte ji působit. Nenatírejte poté žádným krémem. Prvotní zhoršení je možné, poté se bude stav pokožky postupně zlepšovat.

ŽENSKÉ OBTÍŽE

Solanka má také pozitivní účinek na ženské potíže jako menstruační potíže, premenstruální syndrom, podbřiškové bolesti, svědivý nebo pálivý výtok, suchá pochva, infekce viry, houbami nebo bakteriemi, přechodové potíže aj. Solí jsou bakterie houby a viry usmrceny nebo je jim bráněno v dalším vývoji. Sliznice je opět vlhká, regeneruje se a zlepší se její obranyschopnost a je odolnější vůči novým infekcím.

Použití soli při ženských potížích:

• pijte denně 1 čajovou lžičku solanky zředěnou dobrou pramenitou vodou.

• při lokálních potížích jako je výtok, suchá poševní sliznice nebo infekce se nabízí solná koupel v sedě, pro tu zvolte solnou koncentraci mezi 3 – 8% a teplotě vody 37° C.

• koncentrace solné celotělní koupele by na začátku neměla přesahovat více než 2%. Posléze je možné koncentraci zvýšit až na 5%. Dávejte pozor aby teplota vody byla 37°C.

ZDROJ: Cereus s.r.o.
www.solnelampy.cz